Belka
Poniedziałek, 17 Grudnia 2018   imieniny: Olimpia, Lukasz, Jolanta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

ZS Strzelec OSW JS 2006 Nowy Sącz - lata 2000 - 2005 cz.1/3

 
Film przedstawia, w wielkim skrócie, historie Jednostki Strzeleckiej 2006 Nowy Sącz z lat 2000 -- 2005. Kto wtedy należał do Organizacji, ten wie jak to wszystko się odbywało, i na pewno odnajdzie się na niejednym zdjęciu. Dla pozostałych: JS 2006 składała się wtedy z Górskiego Oddziału Rozpoznawczo Spadochronowego, 1 plutonu rozpoznawczego i 2 -- 3 plutonów strzelców. Przez pewien czas w skład jednostki wchodził Pododdział Niskowa a później Pododdział Muszyna. Obydwa miały swój własny podział na drużyny i plutony. Zbiórki odbywały się w soboty w Porębie Małej lub przed sądecką strzelnicą LOK -- u albo w jednostce Straży Granicznej. Przez pewien okres, w niedziele mieliśmy dodatkowe zbiórki na hali sportowej SG. W czasie funkcjonowania Pododdziału Niskowa a potem Muszyna, początkowo zbiórki odbywały się na przemian, jeden tydzień w Sączu następny w Niskowej. Później zrezygnowano z takiej formy i zbiórki prowadzone były niezależnie od siebie. Czasami w ramach zbiórki, po musztrze i strzelaniu na strzelnicy LOK -- u odbywały się przemarsze do bazy w Porębie, najczęściej wzdłuż rzeki Kamienicy. W czasie zbiórek w bazie najczęściej wychodziliśmy na zajęcia z zielonej taktyki do okolicznych lasów (stara strzelnica wojskowa, „magazyny", Wilcze Doły) lub ćwiczyliśmy walkę wręcz. Oprócz jednodniowych zbiórek w soboty, zwłaszcza dość często w okresie dodatniej temperatury, chodziliśmy na zajęcia dwudniowe (sobota, niedziela). Czasem odbywały się one zamiast sobotniej zbiórki a częściej wychodziliśmy dopiero po jej zakończeniu. Wówczas kto nie mógł iść w teren, wracał do domu. Takie dwudniowe zajęcia najczęściej odbywały się w okolicznych górach. Wymienię tylko kilka najbardziej uczęszczanych czyli na Popardowej, Margoni, Wilczych Dolach, Łabowskiej Hali, Pisanej Hali, Wierchomli czy Jaworzynie. W ciągu roku zawsze odbywał się jeden obóz zimowy, zgrupowanie majowe i jeden lub dwa obozy letnie. Obóz zimowy odbywał się zawsze poza bazą, najczęściej w szkołach (Tymbark, Złockie), ośrodkach (Wietrznice) lub schroniskach (Cyrla, Wierchomla). Zgrupowanie majowe i obozy letnie najczęściej odbywały się w bazie, w Porębie. Mimo tego zawsze kilka dni spędzaliśmy na zajęciach w okolicznych górach. Strzelcy brali również udział w obchodach rozmaitych uroczystości kościelnych i państwowych, organizowali pokazy walki wręcz, a także pomagali w utrzymaniu porządku w czasie koncertów i festynów. Reprezentacje oddziału startowały w wielu zawodach sportowo -- obronnych, m.in. we Wrocławiu, Kielcach czy Tymbarku. Uczestniczyliśmy również w akcjach przeciwpowodziowych w Nowym Sączu i jego okolicach oraz w Muszynie. Polegało to głównie na łataniu wałów i umocnień workami z piaskiem, patrolowaniu zagrożonych terenów, przenoszeniem ludzkiego dobytku, oczyszczaniu i odbudowie zniszczonych koryt rzek i potoków. Przez te 5 lat przez oddział przewinęło się wielu wspaniałych i wartościowych ludzi. Im dedykuje ten krótki film.

 


83Buu
 
Data pliku video: 2008-05-12, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  nowosądecki 

  Powiat nowosądecki – powiat w województwie małopolskim z siedzibą w Nowym Sączu. Wchodzą w niego gminy: Grybów, Krynica-Zdrój, Muszyna, Piwniczna-Zdrój, Stary Sącz, Chełmiec, Gródek nad Dunajcem, Grybów, Kamionka Wielka, Korzenna, Łabowa, Łącko, Łososina Dolna, Nawojowa, Podegrodzie, Rytro.

  Powiat przede wszystkim składa się z użytków rolnych, ale najważniejszą rolę w regionie stanowi turystyka, ze względu na góry i jeziora. Bardzo popularny wśród zwiedzających jest Zamek Ryterski, XVI-wieczne resztki fortyfikacji w Rożnowie, dwór obronny w Zbyszycach i wiele innych zabytków. Liczne szlaki piesze, rowerowe, kolejki górskie, spływy kajakowe i inne atrakcje przyciągają turystów z całego kraju.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola