Belka
Wtorek, 7 Kwietnia 2020   imieniny: Donata, Herman, Rufin
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Michalczowa. Przegląd Folkloru Sądecczyzny,...

Data dodania: 2019-06-23
Na scenie plenerowej w Michalczowej w gminie Łososina Dolna odbył się Przegląd Folkloru Sądecczyzny. Zorganizowano konkurs tradycyjnego tańca, muzyki oraz stroju ludowego. W programi... więcej »
 
 

Unia Tarnów. Rewelacyjny mecz...

Data dodania: 2019-06-23
I liga żużlowa. Tarnowianie pewnie pokonali lidera z Rybnika. Po 13 biegach zanosiło się nawet na pogrom „Rekinów”. W wyścigach nominowanych trener ROW-u Piotr Ży... więcej »
 
 

Cracovia. Myśliwy w "Pasach". Krwawe hobby...

Data dodania: 2019-06-23
- Kocham to i robię tak często, jak tylko mogę – opowiada o swojej pasji Pelle van Amersfoort, nowy piłkarz Cracovii. Pasji, dodajmy, krwawej. 23-letni Holender w wolne dni wstaje o "... więcej »
 
 

Nowy Sącz. Z powodu przerwania ostatniej sesji...

Data dodania: 2019-06-22
Artur Bochenek, wiceprezydent miasta Nowego Sącza oraz Piotr Lachowicz, sekretarz miasta przedstawili konsekwencje przerwania ostatniej sesji rady miasta. W związku z tym, że podczas ostatnich obra... więcej »
 
 

Nowy Sącz. Festyn "Spotkajmy się razem" na...

Data dodania: 2019-06-22
Mieszkańcy osiedla Nawojowska licznie uczestniczyli w festynie, podczas którego nastąpiło uroczyste otwarcie nowej świetlicy przy ul. Kusocińskiego. Budynek posłuży jako ... więcej »
 
 

Nowy Sącz. Piłkarze "Sandecji"...

Data dodania: 2019-06-22
Dwaj piłkarze sądeckiego klubu "Sandecja" zmienili stan cywilny. Sebastian Szczepański, środkowy pomocnik i Michał Szeliga, środkowy obrońca, poślubili swoje piękne ... więcej »
 
 

Nowy Sącz. Grzyb czy śliwka? Co...

Data dodania: 2019-06-22
Kontrola sanepidu dotycząca zanieczyszczonej, szczelnie zamkniętej wody mineralnej "Kryniczanki" wykazała, że w tej butelce najprawdopodobniej znajdował się jakiś grzyb. Niest... więcej »
 
 

Pożar Tabaszowa. Strażacy walczyli z ogniem. Domek...

Data dodania: 2019-06-22
Pożar domku letniskowego w Tabaszowej w gminie Łososina Dolna. W sobotę, 22 czerwca około 1.45 strażacy zostali zaalarmowani do gaszenia pożaru. Płonął drewniany domek... więcej »
 
 

Nowy Sącz. Zmarł Kazimierz Pazgan twórca...

Data dodania: 2019-06-22
Dziś w nocy w klinice kardiochirurgii zmarł Kazimierz Pazgan, był Honorowym Obywatelem Miasta Nowego Sącza. Dał początek największej w Polsce firmie przetwórstwa drobiu, ... więcej »
 
 

Nowy Sącz. Goście weselni chętnie wrzucali datki...

Data dodania: 2019-06-22
Kolejna młoda para przekazała dar serca dla Sądeckiego Hospicjum. Państwo Marianny Horowskiej i Macieja Worytko zaprosili przedstawicieli Towarzystwa Przyjaciół Chorych "Sąd... więcej »
 


Strona: 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 z 911
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  nowosądecki 

  Powiat nowosądecki – powiat w województwie małopolskim z siedzibą w Nowym Sączu. Wchodzą w niego gminy: Grybów, Krynica-Zdrój, Muszyna, Piwniczna-Zdrój, Stary Sącz, Chełmiec, Gródek nad Dunajcem, Grybów, Kamionka Wielka, Korzenna, Łabowa, Łącko, Łososina Dolna, Nawojowa, Podegrodzie, Rytro.

  Powiat przede wszystkim składa się z użytków rolnych, ale najważniejszą rolę w regionie stanowi turystyka, ze względu na góry i jeziora. Bardzo popularny wśród zwiedzających jest Zamek Ryterski, XVI-wieczne resztki fortyfikacji w Rożnowie, dwór obronny w Zbyszycach i wiele innych zabytków. Liczne szlaki piesze, rowerowe, kolejki górskie, spływy kajakowe i inne atrakcje przyciągają turystów z całego kraju.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola