Belka
Czwartek, 17 Stycznia 2019   imieniny: Marian, Jan, Antoni
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

VII Pokłon Trzech Króli Nowy Sącz 2019.

 
Po raz siódmy z ul. Gwardyjskiej, przez Lwowską na Rynek Nowego Sącza przeszedł Pokłon Trzech Króli. Tym razem w postaci Mędrców ze Wschodu wcielili się: Jan Kożuch, Czesław Sarota i ksiądz z Kamerunu. Za nimi ustawił się tłum sądeczan. Zanim kolędujący pochód dotarł do stajenki, ustawionej tuż przed ratuszem, po drodze w inscenizacji pojawiły się postaci Proroka (w tej roli prof. Wojciech Kudyba), św. Małgorzaty (Anna Kożuch) i Heroda (Tadeusz Zawiślan). Zwieńczeniem Nowosądeckiego Pokłonu Trzech Króli było wręczenie darów nowo narodzonemu Dzieciątku. Potem, tradycyjnie, wszyscy zaśpiewali „Pastorałkę sądecką” autorstwa Jerzego Masiora z muzyką Aleksandra Porzucka. Tekst. Gazeta Krakowska info.

 


Bejanization
 
Data pliku video: 2019-01-07, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  nowosądecki 

  Powiat nowosądecki – powiat w województwie małopolskim z siedzibą w Nowym Sączu. Wchodzą w niego gminy: Grybów, Krynica-Zdrój, Muszyna, Piwniczna-Zdrój, Stary Sącz, Chełmiec, Gródek nad Dunajcem, Grybów, Kamionka Wielka, Korzenna, Łabowa, Łącko, Łososina Dolna, Nawojowa, Podegrodzie, Rytro.

  Powiat przede wszystkim składa się z użytków rolnych, ale najważniejszą rolę w regionie stanowi turystyka, ze względu na góry i jeziora. Bardzo popularny wśród zwiedzających jest Zamek Ryterski, XVI-wieczne resztki fortyfikacji w Rożnowie, dwór obronny w Zbyszycach i wiele innych zabytków. Liczne szlaki piesze, rowerowe, kolejki górskie, spływy kajakowe i inne atrakcje przyciągają turystów z całego kraju.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola